PHP

Jest to jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych w Internecie skryptowych języków programowania, używany zarówno przy tworzeniu stron internetowych, jak i coraz popularniejszych na rynku aplikacji mobilnych. Popularność PHP związana jest z jego bardzo długą i obszerną historią. Powstanie pierwszych wersji PHP datuje się na rok 1994, a jego rozwój trwa do dnia dzisiejszego. Obecnie najnowszą wersją jest PHP 7, który w stosunku do swojej pierwszej odsłony zmienił się diametralnie.

Cechami wyróżniającymi PHP 7 jest nowa, ulepszona składnia oraz dwa nowe operatory ??<=>, popularne dla języka C#. Warto pamiętać, że korzystanie z najnowszej wersji PHP wymaga poprawnej konfiguracji na serwerze Klienta. Standardowe ustawienia serwera zawierać mogą w swojej konfiguracji starszą wersję PHP, co spowodować może nawet brak możliwości odczytania strony przez przeglądarkę. Bardzo często sytuacja ta może mieć miejsce przy przeniesieniu strony internetowej ze środowiska testowego, na serwer docelowy.

Język PHP w najnowszej wersji wyróżnia przede wszystkim stabilność oraz dobra wydajność kodu. Jego składnia jest przejrzysta i znana większości programistów frontend oraz backend, co stanowi niewątpliwie duży plus w momencie, gdy decydujemy się na rozwijanie projektu z innym web deweloperem, który nie musiał brać aktywnego udziału od początku implementacji projektu.

Umiejętnie napisany i wykorzystany kod PHP znaleźć może zastosowane nie tylko na rozbudowanych stronach internetowych, ale także oprzeć o niego można duże i popularne serwisy webowe. Jednym z takich przykładów jest Facebook, którego kod oparty został o PHP z rozszerzeniem HipHop for PHP. Rozszerzenie to zostało opracowane przez twórców Facebooka, a jego głównym celem było zmniejszenie obciążeń serwerowych.

PHP jest wspierany i obsługiwany na praktycznie wszystkich dostępnych serwerach, co wpływa na uniwersalność jego stosowania. Według najnowszych statystyk pochodzących z roku 2017, PHP jest używany na blisko 75% stron www.

Usługi: programowanie w języku PHP, outsourcing i body leasing programistów PHP, utrzymanie serwisów WWW. Współpracujemy z Klientami z całego świata. Biuro w Poznań, Berlin, Szczecin i wkrótce Warszawa.